Wczoraj Pan zaprowadził mnie na "Muzyczną Jedynkę"...profesjonalnie prowadzoną audycję  (w czwartki od 13.00-15.00). Podziękowałem im, ponieważ pomogli w odczycie intencji modlitewnej. Zadowolony...miałem edytować zapis świadectwa, ale jednym kliknięciem skasowałem nocny wysiłek. Czart (czort) to demon zła, w gwarze ludowej nazywany kusym, a w wierzeniach chrześcijańskich diabłem.

                                                           Kusy

                                                            Depositphotos Diabły fotografie, zdję...

   Jest oczywiste, że nie było w tym żadnej winy prowadzącego program Marcina Kusego. Natomiast dla mnie była to tzw. "duchowość zdarzenia" tego dnia (omen nomen - znak) ...właśnie byłem jego pierwszą ofiarą. Nie spałem od 2.00 - Mszy św. o 6.30, a to sprawiło, że legł w gruzach plan dnia (musiałem odespać).

     Od Ołtarza św. popłyną słowa z Księgi Mądrości (Mdr 13,1-9) o tych, którzy w cudzie stworzenia wszystkiego nie widzą Boga Osobowego, ale kłaniają się bożkom wszelkiej maści. Nie bierz tego dosłownie, bo takim przykładem jest redaktorka TVN-u "Stokrotka" w ciężkich wojskowych traperach (6.5 tys. zł) oraz w płaszczu (2 tys. zł) przypominającym kołdrę z falbankami ("Fakt"). Przebija ją tylko Magda Gessler...

    Wielu błądzi szukając Boga "i pragną Go znaleźć". Inni zdobyli wiedzę o wszechświecie, ale ulegają pozorom, bo wiedza nie idzie w parze z duchowością. Efektem tego jest tylko 15 osób na Misterium jakim jest spotkanie z Jezusem (Msza św.)...w tym z połową stałych czcicieli Zbawiciela.

     W tym czasie Pan ostrzegł (Ewangelia: Łk 17,26-37) przed Swoim nagłym powrotem wspominając o potopie z którego uratował się Noe oraz Lot, gdy na Sodomę "spadł deszcz ognia i siarki i wygubił wszystkich (..) Tak samo będzie w dniu, kiedy Syn Człowieczy się objawi". Jeden zostanie wzięty, a drugi zostawiony...otoczony sępami. Ja widzę trwającą już zagładę tego świata z potrzebą ratowania swoich dusz (nawróceniem). Dlaczego martwisz się o przyszłość, a nie o wieczność? 

     Po Eucharystii czyli zjednaniu z Duchowym Ciałem Pana Jezusa mam zawsze wielkie pragnienie mówienia o naszej wierze (szczególnie o życiu po śmierci). To spełni się w punkcie "To-To", gdzie wygrałem 100 zł.

     Dzisiaj trafiałem na samego okropności...

1. W programie National Geographic będzie relacja z filmem o egzorcyzmie opętanej...z opiniami negujących istnienie ciemnych sił mocy.

2. Następnie trafiłem na relację policyjnego donosiciela, przed wykonaniem kary śmierci ("służył dwom panom"), który zadał się z okrutnikami z mafii narkotykowej....

3. Z radia Maryja popłynie negowanie przez kapłana snów...przez które "mówi" do nas Stwórca. Kiedyś w antyklerykalnych "Faktach i mitach" dano artykuł w którym wymieniono także sny...

4. Zabrany z kościoła "Nasz dziennik" wskazał na chwianie się ładu światowego, inwazję islamistów (z chęcią tworzenia kalifatów i oraz rozpoczęciem dżihadu) oraz tragedię wojen (Izrael - Palestyna z napadem Federacji Rosyjskiej na Ukrainę.

     W tym czasie prezio Boleksław proponuje skrócenie prezydentury Andrzeja Dudy. Zasłużył się obaleniem rządu premiera Olszewskiego. Do końca musi wspierać Targowicę, a Donald Tusk ucieknie jak poprzednio, bo jest zakładnikiem zamachu w Smoleńsku i dalej trwa w zwiedzeniu przez Szatana.

5. "Echo Medziugoria"z września 2022 pisze, że: "Wokół Jezusa gromadzili się najwięksi grzesznicy, celnicy, pijacy, itr. oraz faryzeusze i uczeni w Piśmie, którzy chcieli Go zgładzić!"

     Ogarnij cały świat ludobójców, zwyrodnialców...terrorystów porywających dzieci (Federacja Rosyjska), aborcję, znęcanie się w nieskończony sposób nad słabszymi (pokazano podpalone schronisko dla zwierząt) oraz obecne wojny lokalne rozpoczynające zagładę świata przez opętanych "mocarzy" z bronią wszelkiej maści.

     W intencji tego dnia ofiarowałem nocny napad kusego, brak snu z tego powodu, Mszę św. z Eucharystią oraz moją przebłagalną modlitwę...

                                                                                                             APeeL