W zimnie, wietrze i w ciemności pojechaliśmy na „Godzinki” przed Mszą św. roratną. Siedziałem skulony i senny, bo od 3.00 do rana pracowałem na Poletku Pana Boga. Jakby w podziękowaniu na moje miejsce siedzę padł intensywny promień światła odbitego z różańca, który wisi na figurze MB Fatimskiej.

   Zwykły człowiek uważa to nabożeństwo jako symbol moherowych beretów. Nagraj z RM i posłuchaj, gdy spotka cię jakaś krzywda, odrzucenie, opuszczenie lub zwykłe zniechęcenie życiem, które wpuszcza nam Kłamca. Zobaczysz wówczas piękno tej pieśni-modlitwy. Pierwszy raz zetknąłem się z tym nabożeństwem podczas przejazdu do Sanktuarium Matki Bożej Różańcowej. 

    Dzisiaj Pan Jezus w Ew (Mt 9.) nauczał o królestwie niebieskim oraz leczył wszystkie choroby i słabości. Powołał też 12 apostołów. Eucharystia dała pokój w sercu. Po odwiezieniu żony, która ma ból w przyczepach mięśni w ok. kolana i zrobieniu zakupów wróciłem na zakończenie następnej Mszy św. po której będzie wystawienie Najświętszego Sakramentu z litanią loretańską do Matki Bożej.

   Tak się stało, że trafiłem na słowa; „Oto jest Baranek Boży, który gładzi grzechy świata”. Podszedłem do ponownej Eucharystii, która wywołała ekstazę. Tego nie można przekazać naszym językiem, a opisy nic nie znaczą. Moje zadziwienie sprawił fakt, że drugi dzień jestem na dwóch Mszach z trzema błogosławieństwami Monstrancją!

   Tego nie znosi Szatan. Przypomniało się wczorajsze wołanie do Pana Jezusa o uzdrowienie żony. Dzisiaj poprosiłem o to Matkę Bożą Uzdrowienia Chorych. Ludzie myślą, że Pan Bóg dotyka takich i natychmiast uzdrawia. Tutaj nie był potrzebny cud. Żona do końca nie wierzyła w moje rozpoznanie i zalecenie odpoczynku (bezruchu kończyny). Po zmniejszeniu się bólu natychmiast wróciła do sprzątania i prania.

    Pomoc Pana sprawiła, że założyła sobie opaskę elastyczną oraz postanowiła leżeć przez dwa dni. To niby nic, ale lubi być w ruchu. Ponadto zgadza się na podwożenie do kościoła. Nastąpiła wyraźna poprawa, zlokalizowała miejsce przyczepu, a to potwierdziło moje rozpoznanie. Nawet ortopedzi niezbyt znają ten problem.

    Zapomniałem, że w takich dniach (pierwsza sobota) demon działa szczególnie podstępnie; podsunął mi grzeszenie, a dodatkowo jutro jest święto Niepokalanego Poczęcia NMP. W TV Trwam trafiłem na zawołanie; „Módl się za nami grzesznymi”...niespodziewanie będę musiał przystąpić do spowiedzi. Nie bądź bracie pewny swego, bo Szatan to upadł Archanioł o nadprzyrodzonej inteligencji...

                                                                                                                                   APeeL

 

Aktualnie przepisane

12.07.2009(n) ZA TYCH, KTÓRYM PRZERWANO DZIAŁALNOŚĆ

   Wychodzę z kościoła i nagle znam intencję. Sklep zamknięty, a to oznacza przerwaną działalność...zablokowana przez ekologów budowa obwodnicy Augustowa, wybudowany do połowy teatr i kino w moim miasteczku, który obecnie zburzono (2019).

   Często są to wielkie tragedie ludzkie; próby wstrzymania z urzędu hodowli zwierząt futerkowych, nie wolno łowić pewnych gatunków ryb, a właściciele kutrów mają do spłacenia kredyty. Ogarnij cały świat, ilu popełnia z tego powodu samobójstwa.

   Prowadzisz budowę lub zakład, a wstrzymują ci kredyt. Piszesz książkę, a kłopot z wydaniem. W tej intencji są też ofiary operacji przebiegającej fazami. Czasami na stole okazuje się, że nie uda się jej przeprowadzić. To może być „głupie” kolano u piłkarza z zakończeniem jego kariery! Najgorsze są nagłe zgony pożyczkobiorców, których majątku nie chce rodzina (z długami). Jakby na znak spotkałem robotników siedzących przy wykopach (upał).

   Każdy dzień moje życia daje cierpienie związane z intencją; niezbyt wielkie, jakby ich przedsmak dla odczucia cierpienia tych, za których modlę się i ofiarowuję Mszę św. z Eucharystią. Właśnie mam zablokowaną stronę internetową i nigdzie nie mogę uzyskać pomocy. Owoce tych działań poznam po prawdziwej stronie życia.   

   Ta intencja obejmuje także moją osobę, bo koledzy lekarze („działacze”) zawiesili mi pr. wyk. zawodu lekarza z powodu mojej wiary katolickiej oraz krytykowania ich działalności;

- nepotyzmu; żona prezesa OIL jest rzecznikiem prasowym i prowadzi nasz miesięcznik „Puls”

- wielofunkcyjności, bo prezes NIL Konstanty Radziwiłł jest zarazem wiceprezesem OIL i ma łącznie 25 funkcji, a prezes OIL jest wiceprezesem NIL!

- popieraniu strajków lekarzy za rządów PiS…

    Człowiek, który występuje przeciwko władzy i to samorządowej, która chce tylko naszego dobra nie może być normalny. Dodatkowo odważyłem się wystąpić - w obronie krzyża - zdemolowanego przez opętanego psychiatrę. 

   Tak jak w Federacji Rosyjskiej zastosowano wobec mnie psychuszkę i zawieszono mi pwzl we wrześniu 2008 r. (to ładnie się nazywa)...wiszę tak dotychczas (08.12.2019r.). Niepotrzebnie w tę sprawę jest zaangażowana Prokuratora Generalna, bo mamy własnych Rzeczników Praw Lekarzy...

                                                                                                                            APeeL


08.11.2009(n) ZA TYCH, KTÓRZY BOGU ZAWIERZYLI SWÓJ LOS

   Kamera telewizyjna trafiła do pary pogodnych staruszków. Mówią, że swój los zawierzyli Bogu i nie żyją po wariacku jak wykolejeńcy. Nie martwią się o jutro. Babcia z delikatnością i powagą niesie figurę Matki Bożej. To jest tak proste, że uczony nie ujrzy w tym mądrości Bożej.

   Panika, bo zachorował wnuczek, a rodzina miała kontakt z Ukraińcami. Dziwne, bo wcześniej edytowałem dwie intencje; za dzieci potrzebujące opieki (07.08.2007) oraz za sieroty Boże (08.09.2007). Jeszcze informacja o adopcji na odległość, a są  miliony takich dzieci potrzebujących opieki...

    W ręku znalazła się instrukcja o ratowaniu noworodków tuż po porodzie (zabieg Heimlicha)…rękoczyn, a właściwie chwyt Heimlicha przy zadławieniach. Polega na wywarciu nacisku na przeponę z „wypchnięciem” obiektu znajdującego się w tchawicy.

   Chwytamy wówczas zadławionego oburącz, od tyłu i energicznie uciskamy. W telewizji mignęła też akcja defibrylacji. Piszę to, a pociąg w metrze zatrzymuje się przed leżącą na torach...

    Teraz na Mszy św. dziękczynnej słucham „Pod Twa obronę, Ojcze na niebie, grono Twych dzieci swój powierza los”. Dziecko jest tutaj przykładem całkowitej ufności ojcu ziemskiemu i my tak powinniśmy oddać siebie Bogu Prawdziwemu.

   Dzisiaj, gdy to edytuję (08.12.2019) przekażę rady praktyczne związane z w/w intencją. Musisz uwierzyć, że jak dziecko ma ojca ziemskiego, który prowadzi je za rękę...tak my mamy Ojca Prawdziwego. Musimy dać się prowadzić...

   Jak to uczynić? Sprawa jest prosta; otwórz swoje serce, już w tej chwilce. Poproś o Opatrzność Bożą (z ufnością) i staraj się wsłuchiwać w natchnienia, których celem jest oddanie swojej woli własnej wg Modlitwy Pańskiej (w „Ojcze nasz” są słowa; „bądź Wola Twoja”).

   Pan Bóg chroni nas wówczas stale wiedząc o naszym zaufania. Dam przykład. Chciałem usprawnić stronę internetową, ale specjaliści z zakładu stwierdzili, że trzeba stworzyć nową, na co głupio się zgodziłem. W ochronie podałem zły numer telefonu i wykonujący nie mógł się ze mną skontaktować.

   W tym czasie po kliknięciu w literę klawiatury otworzył się blog naprawiającego, który wszystko wykonał za parę groszy (w sensie kosztów samych kontaktów z informatykami).

    Nie czas na dalsze dawanie przykładów, które opisuję w dzienniku...

                                                                                                                                      APeeL