„Nie ma Boga oprócz „Jahwe”… 

    Trafiłem na Mszę św. roratną, która rozpoczyna nasze przygotowanie na przyjęcie Pana Jezusa…poprzedza ją kult śpiewania „Godzinek”! Całe spotkanie ma piękną celebrację (oprawę).

    Dzisiaj Pan Jezus uzdrowił sługę setnika stwierdzając (Mt 8, 5-11), że u nikogo w Izraelu nie znalazł takiej wiary. Ja dodam od siebie, a wynika to z 20-30 lat kontaktów z pacjentami, że podobnych ludzi jest garstka. Niektóre pacjentki przybywały z sąsiednich ośrodków, aby posłuchać, co mówię o naszej wierze.

    Fakt faktem, że - w naszej jedynie prawdziwej wierze - brak jest świadectw wiary, nie mówi się o Cudzie Ostatnim (Eucharystii). Ten rok jest poświęcony Ciału i Krwi Pana Jezusa, ale to nic nie zmieni. Dodatkowo idzie się w kierunku udzielania tej łaski żyjącym w małżeństwach „koleżeńskich”. 

   Wrogowie naszej wiary wywołali problem uroczystości opłatkowych z zakazem organizowania ich w w Urzędzie Miasta Stołecznego Warszawy. Chciałem połączyć się z programem „W tyle wizji” TVP INFO, bo red. Ziemkiewicz próbował bronić tej tradycji. Poganie bardzo lubią „dobre” rzeczy z naszej wiary; święta, Wigilię oraz opłatki.

    Powinni mieć wolny dzień 1 Maja lub w Rocznicę Rewolucji Październikowej, gdy Czerwony Smok runął na Rosję. Rodacy mordowali w bestialski sposób swoich. Pan Jezus przez Vassulę powiedział, że; „Całe Niebo było w żałobie z powodu tych dzieci /../ ich kości były obciągnięte skórą.” Ci, którzy próbowali uciekać się do Boga byli surowo karani. Ten kraj promieniował przed Bogiem został – z powodu grzechów i zbrodni – zamieniony w pustynię.

   Miałem wielkie pragnienie ukazać redaktorom ich błąd, bo na wszystko trzeba patrzeć duchowo, od Boga Ojca! Inaczej znajdujemy wrogów w ludziach, a oni są omamieni przez Smoka. Śmiertelny bój o dusze ludzkie trwa i przybiera różne formy...rośnie w siłę ateizm oraz przemoc ze strony islamu. W tym czasie papież Franciszek stwierdza, że judaizm, islam i chrześcijaństwo pochodzą od Boga Objawionego. Jeżeli od jednego Boga Ojca to dlaczego nas mordują, niszczą świątynie i rozrywają się wśród niewinnych.

   Czy nasz Bóg Ojciec „Ja Jestem” nawraca mieczem? Czy Św. Inkwizycja pochodziła od Boga? Przez cały Adwent będzie w naszej parafii rozważanie o wielkiej wierze kard. Stefana Wyszyńskiego, a moje serce uciekło do naszego papieża!

    Nie będę wymieniał Wszystkich Świętych, ale w kościele mamy obrazy; bł. ks. Jerzego Popiełuszki, św. s. Faustyny, Jana Pawła II oraz witraże ze świętymi; ojcem Jezuska Józefem, Krzysztofem, Florianem i Rochem oraz o. Pio i matką Teresą.

   Z drugiej strony wprost puchnie bezbożność, kult seksu i umiłowania ciała z paradami grzeszności „spółkujących inaczej”, posiadania (złota) i władzy. Właśnie opracowuję moje przeżycia z 09.09.1991 (tuż po nawróceniu), gdzie zdziwiony czytam; Jak wielkimi sierotami są poganie! Jak nie znoszą cierpienia! Jak są zagubieni! Ile w nich kwasu! 

        Dzisiaj jestem zwolniony z modlitw...

                                                                                                                                      APeeL

   W nocy dałem komentarz do wpisu z 2 grudnia 2019 na blogu prof. Jana Hartmana (polityka.pl) broniącego uciskanych grzeszników; „Czy marszałek Grodzki brał?” 

                                                                   Panie Profesorze!

   Jako lekarz też stanę w obronie prof. Tomasza Grodzkiego, ale cała sprawa jest wynikiem mojego działania. Przyznaję się i jest mi bardzo przykro, że zrobiłem swoim kolegom kłopot.

   Przed wyborami - na mojej stronie błagałem czytających - z rejonu wyborczego „hrabiego” Konstantego Radziwiłła, aby nie głosowali na niego, bo będą mieli grzech.

   Jako katolik, ojciec wielodzietnej rodziny mający własną przychodnię i obłowiony odzyskanym majątkiem po swoich przodkach...stanął po stronie psychiatry antykrzyżowca (wejdź; Kaszuby, krzyż, psychiatra). Rzucił we mnie zaocznym rozpoznaniem sowieckiej psychuszki (mistyka to psychoza), co szybko udowodnili współpracujący z nim psychiatrzy.

   Nie mogłem wygrać, bo był prezesem NIL, a zarazem wiceprezesem OIL w W-wie i zajmował 25 funkcji (we wszystkich komisjach). Zobacz jak perfidnie postępowało sobiepaństwo, które powinno się skasować! Wpisz; Wczoraj i jutro. 30-lecie reaktywowania samorządu lekarskiego: Lekcja demokracji...tam jest mój komentarz, jedyny, bo nikt z poddanych lekarzy nie odważy się nawet mruknąć!

    Zdziwiony stwierdziłem, że przeszedł „skoczek partyjny” Michał Kamiński, który zrobił sobie zdjęcie z preziem Olkiem. Nie wiedziałem, że przegrana Konstantego Radziwiłła sprawi upadek marszałka Stanisława Karczewskiego, który wiedział wszystko, bo skonsultował zaocznie moją krzywdę (trafiła do Senackiej Komisji Praw Człowieka, Sprawiedliwości i Petycji)!

    Mam nadzieję, że Michał Kamiński w ramach wdzięczności wstąpi do w/w komisji, bo od 10 lat walczę o odzyskanie pr. wyk. zaw. lekarza...także w sądach niezależnych od sprawiedliwości.

   Dam przykład. W Woj. Sądzie Administracyjnym, gdzie wystąpiłem z odwołaniem, bo cały proces toczył się zaocznie ogłoszono wyrok (czerwiec); samorząd lekarski może badać swoich członków.

- Zgoda, ale ja już byłem „zbadany” w czasie trwającego odwołania (w styczniu).

- To dobrze, to dobrze…

    W ten sposób przeze mnie - kolega prof. Tomasz Grodzki - stracił na starość spokój, a nic mu już nie brakowało (nawet miał odznaczenie). Pasuje tutaj werset z „Pana Tadeusza”:
,,Gdybyś, głupi niedźwiedziu, cicho w mateczniku siedział,
Nigdy by się o tobie Wojski nie dowiedział.
Ale czyli pasieki zwabiła cię wonność,
Czy uczułeś do owsa dojrzałego skłonność,
Wyszedłeś na brzeg puszczy, gdzie się las przerzedził,
I tam zaraz leśniczy bytność twą wyśledził"

  Wracając do apanaży. Na początku pracy - jako lekarz pierwszego i ostatniego kontaktu - napisałem na „informacyjnej tabliczce przydzwiowej zewnętrznej”, aby nic nie przynoszono. Dopisywano; jajek, kur, bimbru, czekolad, itd. W końcu musiałem brać, bo robiłbym „krzywdę” współpracującym kolegom. Część darów rozdawałem na miejscu…